Smykoland

Pozycjonowanie sklepu

Dołącz do naszych klientów

Pozycjonowanie Sklepu w wynikach organicznych

Ze sklepem internetowym Smykoland współpracujemy już od ponad 1 roku. Naszym wspólnym celem było i jest promowanie sklepu przy konkretnym, nie obciążającym biznesu klienta budżecie. Jest to bardzo ciężkie, ponieważ branża, w której działa Smykoland jest niezwykle konkurencyjna, a co za tym idzie firmy inwestują duże nakłady finansowe w działania marketingowe.

Jednak na przestrzeni roku zwiększyliśmy widoczność sklepu o ponad 200% wprowadzając do TOP 10 ponad 600 słów kluczowych. Było to możliwe dzięki sumiennej pracy nad contentem, planowaniu kategorii, wprowadzaniu marek produktowych jako fraz w wyszukiwarce i systematycznemu linkowaniu strony w serwisach zewnętrznych, w tym na Interii. Ruch wraz ze zwrotem z inwestycji rośnie każdego miesiąca, co widać na poniższym wykresie z programu Senuto.

TOP 3
148 fraz +
TOP 10
793 fraz +
TOP 50
7700 fraz +
Potencjalny ruch miesięczny
Wyszukiwalność fraz z TOP 10: 400 tys. - 500 tys. (zależne od sezonu)

Kampanie w Google Adwords - lokalna promocja sklepów

Smykoland poza sklepem internetowym posiada również lokalne oddziały w wielu miastach. W sezonie dla klienta prowadzimy dodatkowo kampanie Google Ads nastawione na lokalną promocję. Reklama prowadzona jest zarówno w elastycznych, tekstowych wynikach, jak i w mapach Google, dzięki czemu klient w konkretnych okresach roku pokazuje się na czołowych pozycjach w lokalizacjach, gdzie prowadzona jest sprzedaż stacjonarna. Pozwala to przyciągnąć wielu klientów z okolic, którzy z pewnością będą wracać do naszego partnera, a jednocześnie będą budowali jego świadomość marki przekazując informacje o sklepie rodzinie i znajomym.

Podoba Ci się nasze podejście do marketingu i wyniki? Dołącz do nas!